Dvere STING ako funkčne oddeľujúci prvok dvoch miestností, alebo atypicky riešené celosklenené zábradlie…To a omnoho viac môžete nájsť v interiéry rodinného domu v Záhorskej Bystrici. Nechajte sa pozvať na návštevu, stojí to rozhodne za to.

Výstavba rodinného domu začala v roku 2006. Dom bol už od svojho počiatku dispozične navrhnutý ako rodinný. Pre návrh interiéru si majitelia vybrali MArch. MAUD. Andreja Gajdoša. Jeho hlavnou úlohou bolo vdýchnuť život jednotlivým priestorom, ako už z hľadiska funkčnosti či estetickosti. Majitelia zverili farebné doladenie úplne do jeho rúk a poradiť si nechali i v otázke samotného štýlu svojho interiéru. ,,Pôvodným prianím majiteľov bolo mať dom v provensalskom štýle, ale potom ako sme sa lepšie navzájom spoznali a my vycítili ich životný štýl, sme majiteľov presvedčili na prevední v duchu moderného minimalizmu,” približuje MArch. MAUD. Andrej Gajdoš prvé kroky pri návrhu interiéru .

 

 

Drevo a sklo – nekonečne inšpirujúca kombinácia

Samo o sebe môže sklo v interiéry pôsobiť chladne. Ak je však doplnené o drevený dekor, interiér dostane rázom teplejší dojem.

Vstupnú halu od obývačky a zároveň od šatníka oddeľujú sklenené posuvné dvere STING, ktorých bezproblémový chod zabezpečuje ,,neviditeľný” posuvný systém PREMIUM. ,,Atypicky vysoké posuvné dvere s odľahčenou hliníkovou konštrukciou a sklenenou výplňou funkčne oddeľujú priestory a pritom ponechávajú vizuálne prepojený interiér,” vysvetľuje MArch. MAUD. Andrej Gajdoš dôvod, prečo padla voľba práve na dvere STING. Ich konštrukčný hliníkový rám je vyrobený v antracitovom odtieni a ich rám tvorí tmavé sklo planibel šedý. Farba rámu bola zvolená práve pre to, aby ladila so zvyškom predmetov v interiéri a zároveň tvorila príjemný akcent voči dreveným obkladom. Tmavo zafarbené sklá dverí krásne doplňujú antracitové a šedé elementy v interiéri a v prípade šatníka vytvárajú vďaka ich zníženej priehľadnosti potrebný pocit súkromia. ,,Majitelia si do šatníka priali čo najmenšiu priehľadnosť skla, z toho dôvodu bola výplň prevedená práve vo variante planibel šedý,” doplňuje Petr Paksi, majiteľ spoločnosti JAP, dodávateľa dizajnových dverných systémov.

 

Dvere STING sú osadené v posuvnom systéme PREMIUM, ktorý pochádza takisto z dielne JAP. Tento posuv umožňuje osadiť koľajnicu do SDK podhľadu a úplne ju tak schovať pred pohľadom očí. Dvere potom pôsobia doslova tak, že sa posúvajú v strope. Samotnej realizácie posuvu predchádzala potreba stavebnej predprípravy. ,,Bolo potrebné ukotviť do stropu koľajnice, následne prebehlo dokončenie stropných CD profilov a uzatvorenie stropu sadrokartónom,” popisuje priebeh prípravy Petr Paksi. Dodávaný posuv bol v oboch prípadoch v jednokrídlovej variante dĺžky 2 810 mm, respektíve 1 637 mm, zo surového hliníku. ,,Čo sa týka rozmerov samotných dverí, tak sme ich museli rozdeliť na dvojkrídlové a jednokrídlové s fixným krídlom. Dvojkrídlová varianta dverí STING mala v tomto prípade rozmery 795,5 x 2 696,5 mm. Jednokrídlové dvere sme dodávali v rozmeroch 832 x 2 701 mm s fixným krídlom o rozmeroch 832 x 2 712 mm,” upresňuje technické informácie Petr Paksi.

 

Atypické zábradlie

Horné poschodie delí od prízemia schodisko s celoskleneným zábradlím ukotveným do podlahy, ktoré takisto dodávala firma JAP. ,,Zábradlie je opäť riešené v decentnom minimalistickom štýle a spĺňa svoju funkčnosť bez narušenia dizajnu interiéru,” objasňuje jeho voľbu MArch. MAUD. Gajdoš. ,,Riešenie zábradlia je v tomto prípade pomerne atypické. Z podlahy je viditeľné iba sklo, kotviaca lišta je zapustená v podlahe. Bolo potrebné zanechať čo najmenší odstup od hrany otvoru, čo bola základná požiadavka majiteľov. Z tohoto dôvodu boli použité lišty s vyosenou kotviacou lištou, ktoré sa zvolili i kvôli bezpečnému kotveniu,” doplňuje Petr Paksi. ,,Pred samotnou realizáciou zábradlia bola samozrejme opäť nutná stavebná predpríprava. Prvotne boli osadené nerezové lišty na betón stropnej dosky. Následne prebehlo vyliatie poterov, na záver sme osadili sklo s tesnením a výsledok bol na svete,” dodáva Petr Paksi.

 

 

Aj keď mali na začiatku majitelia, hlavne čo sa týka štýlu interiéru inú predstavu, výsledný efekt je viac než podarený. ,,Celý interiér tohoto domu dýcha čistými líniami. Spojením jednotlivých prvkov dreva, skla a neutrálnych farieb sme dosiahli efekt ,,teplého modernizmu”, čo bol náš cieľ,” uzatvára MArch. MAUD. Andrej Gajdoš.

Kontakty

 

Zadunajská cesta 12, 851 01 Bratislava

Tel: +421 2 635 303 68

E-mail: obchod@jap.sk

www.jap.sk

Certifikát kvality ISO 9001: 2008

 

Sme nositeľom certifikátu kvality ISO 9001: 20018

Kontinuálny vývoj nových produktov

 

Každý rok inovujeme a prinášame na trh nové produkty

Máme pre vás darček!

 

Plánujete v roku 2020 stavbu domu alebo rekonštrukciu bytu? Budete potrebovať stavebné puzdra, skryté zárubne, nerezové zábradlie alebo samonosné schodisko? To je len zlomok produktov, s ktorými vám vieme pomôcť.

Využite našu jedinečnú ponuku, prihláste sa na odber našich noviniek a my vám na oplátku pošleme zľavový kupón vo výške 5% na nákup našich produktov počas celého roku 2020!